Tüm Haberler HABERLER

Meslek Lisesi Koçları Programı 2014 - 2016 dönemine 210 gönüllüsü ile başladı!

Gönüllülerimizin koçluk becerileri eğitimleri İstanbul, Ankara ve İzmir'de gerçekleştirildi.

Give&Gain Çalışan Gönüllülüğü Etkinlikleri 3.826 Kişiye Ulaştı

Çalışan Gönüllülüğü 2-11 Mayıs 2014 haftasında gerçekleştirildi.

Give&Gain Çalışan Gönüllülüğü Etkinlikleri 12.280 Kişiye Ulaştı

Çalışan Gönüllülüğü 4-11 Mayıs 2013 haftasında gerçekleştirildi.

GÜNCEL

Meslek Lisesi Koçları Programı


ÖSGD Meslek Lisesi Koçları Programı, Koç Holding'in 2007'den bu yana uyguladığı Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi'nin meslek liselerinde koçluk ayağının Haziran 2012'de düzenlenen basın toplantısı ile ÖSGD'ye devrolması ve Mart 2013'te Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol ile hayata geçmiştir. ÖSGD'ye üye olan 30 şirketin dahil olduğu Program'da, 2012-2013 eğitim öğretim döneminde 310 gönüllü, iki günlük Koçluk Becerileri ve Uygulama Modülleri eğitimini tamamlayarak programı uygulamaya başlamıştır.
Program, İstanbul uygulması için İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)'nın Mesleki ve Teknik Beceri Geliştirme Programı kapsamındaki hibe desteği alarak Kasım 2012-Kasım 2013 arasında desteklenmeye değer görülmüştür.

 
Program çerçevesinde şirketler lokasyon ve alanlarına göre meslek liseleri ile eşleştirilmekte, öğrenci başvurularının ardından 10-12'şer kişilik gruplar oluşturularak gönüllü koçlar ile belirli modülleri uygulamak üzere 2 yıl boyunca bir araya gelmeleri sağlanmaktadır. 
 
2014-2016 yılında Program’a dahil olan şirketler: Anadolu Isuzu, Bilim İlaç, Borusan Holding, Borusan Lojistik, Borusan Mannesmann Boru, Borusan Makina ve Güç Sistemleri, Borusan EnBW, Borusan Manheim, Borusan Otomotiv,Boyner Şirketler Grubu, Cargill, Dell, HP, Kadıköy Şifa Sağlık Grubu, Neptün Otelleri, Opet, Organik Kimya, Parıltım Yemek, PepsiCo, Perfetti Van Melle, Pirelli, Roketsan, Schneider Electric, Tüpraş, Türk Ekonomi Bankası, Viko
 

 Meslek Lisesi Koçları Programı Yeni Dönem Başvurularımız Başladı!

mklmailing.jpg

e-Bülten Başvuru