Tüm Haberler HABERLER

Gönülden Ödüller 2015 sahiplerini buldu

BORUSAN OTOMOTİV, AKBANK VE ANADOLU ISUZU, ‘2015’İN EN BAŞARILI GÖNÜLLÜLERİ’ SEÇİLDİ

Türkiye'nin En Geniş Katılımlı Dünya Gönüllüler Günü Kutlandı!

"Daha Yaşanabilir Bir Dünya" için Türkiye'nin Gönüllüleri Biraraya Geldi

2015 - 2017 Meslek Lisesi Koçları Programı 200 gönüllüsü ile heyecanla yeni döneme başladı!

Gönüllü Koçlarımız belirlenen okullarda öğrenci seçimlerini gerçekleştirmeye başladılar.

GÜNCEL

Meslek Lisesi Koçları Programı


ÖSGD Meslek Lisesi Koçları Programı, Koç Holding'in 2007'den bu yana uyguladığı Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi'nin meslek liselerinde koçluk ayağının Haziran 2012'de düzenlenen basın toplantısı ile ÖSGD'ye devrolması ve Mart 2013'te Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol ile hayata geçmiştir. ÖSGD'ye üye olan 50 şirketin katılım gösterdiği programda meslek lisesi öğrencilerinin kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla 2012’den bu yana yaklaşık 900 gönüllü, iki günlük Koçluk Becerileri ve Uygulama Modülleri eğitimini tamamlayarak programı uygulamaya başlamıştır. 13 farklı şehir, 89 okul ve 6800’e yakın öğrenciye ulaşan Meslek Lisesi Koçları Programı bu dönemde de büyük bir heyecanla devam ediyor. Program, İstanbul uygulaması için İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)'nın Mesleki ve Teknik Beceri Geliştirme Programı kapsamındaki hibe desteğini alarak Kasım 2012-Kasım 2013 arasında desteklenmeye değer görülmüştür.

 
Program çerçevesinde şirketler lokasyon ve alanlarına göre meslek liseleri ile eşleştirilmekte, öğrenci başvurularının ardından 10-12'şer kişilik gruplar oluşturularak gönüllü koçlar ile belirli modülleri uygulamak üzere 2 yıl boyunca bir araya gelmeleri sağlanmaktadır. 
 
2012 yılından bu yana Program’a dahil olan şirketler:
Akçansa, Anadolu ISUZU, Arçelik, Bayraktar Grubu, Bayraktar Holding, Bilim İlaç, Borusan Holding, Borusan Danışmanlık, Borçelik, Borusan Enbw Enerji, Borusan Kerim Çelik, Borusan Lojistik, Borusan Makine ve Güç Sistemleri, Borusan Manheim, Borusan Mannesmann Boru, Borusan Otomotiv, Bunge, Supsan, Boyner Holding, Altınyıldız, Brisa, Cargill, Defacto, Dell, Doğan TV, Eureko Sigorta, Garanti Bankası, HP, HSBC, IBM, Kadıköy Şifa Sağlık Grubu, Koçtaş, Neptün Otelleri, Olmuksan, Opet, Organik Kimya, Parıltım, PepsiCo, Perfetti van Melle, Pirelli, PwC, Roche, Roketsan, Schneider Electric, Setur, TEB, TEI, Tribe,TÜPRAŞ, Viko.
 


Resim9.png


 
 
  


 

 

e-Bülten Başvuru